BSA Jēkabpils filiāles pārstāvji apmeklē Maskavu

Ir dzirdēts sakām, ka ceļojuma īsto garšu bieži vien izjūt tikai pēc kāda laika, kad tas jau ir pagājis. Šoreiz tā ir arī ar mums – BSA Jēkabpils filiāles pasniedzējām Anitu Grigaloviču un Ivetu Leni.
Pēc Maskavas Centrālā Arbata apriņķa prefektūras ielūguma 10 Baltijas Starptautiskās akadēmijas darbinieki no Rīgas, Rēzeknes, Jēkabpils un Daugavpils laikā no 11.-19.12.2010. pabija Krievijas galvaspilsētā.
Lai aizbrauktu uz Maskavu, jānokārto vīza, ko ātri un laipni izdara Daugavpils KF vēstniecības nodaļā, arī par transporta līdzekli ilgi nav jādomā. Vilciens Rīga – Maskava Jēkabpilī pietur 18:12 un nākamajā rītā (pusdesmitos) jau galastacija Maskava.
Dienas paskrēja ļoti ātri. Maskava ir ļoti liela, iespaidīga un varena pasaules pilsēta, kurā dzīvo 9 miljoni iedzīvotāju. Lai redzētu vien pašas iecienītākās ievērības cienīgās vietas ir vajadzīgas dienas, kā piemēram Tretjakova galerija, kurā glabājas krievu mākslas šedevri, krievu mūsdienu mākslinieku Iļjas Glazunova un A. Šilova gleznu galerijas… Protams, protams, Sarkanais laukums. Pienākot pie laukuma no Tveras ielas puses, jūs tiešām pārsteigs krāšņais, varenais skats ar Vasilija Svētlaimīgā katedrāli, Kremļa sienu, Ļeņina mauzoleju, Kazaņas dievmātes katedrāli, Valsts universālo veikalu. Turpat Kremļa teritorija, kurā atrodas katedrāles, muzeji, torņi - senu gadsimtu pieminekļi. Pie Kremļa sienas – mūžīgā uguns ar sardzi. Sarkanajā laukumā atrodas arī Valsts vēstures muzejs, netālu Arheoloģijas muzejs, Arēna, pasāža Ohotnij Rjad. Turpat var izmantot iespēju pieteikties 2 stundu autobusa ekskursijai pa Maskavu. Gide runā pareizā literārā krievu valodā, ko var klausīties kā mūziku. Starp citu, Maskavā nekādu norāžu angliski vai kādā citā valodā. Tātad, ja cilvēks nezina kirilicu, nerunā krieviski, tad nedēļas laikā ir iespēja apgūt krievu valodu. Arbata iela, teātri, Tveras iela, Kitaigoroda, Zvirbuļu kalni, Novodevičjes klosteris, Kristus Glābēja katedrāle… To visu vajag redzēt!
Iespaidu atstāja arī daudzie pieminekļi, tīrība, 8 joslu ielas, ļoti dārgie veikali, izgaismotā pilsēta naktī.
Atsevišķs stāsts ir par Maskavas metro. Staciju platformas un vestibili ir izrotāti ar kroņlukturiem, skulptūrām, mozaīkām. Ļoti daudz steidzīgu cilvēku, ik pēc minūtes metro vagoni. Sajūta tāda, ka vairs neesi pats, tikai daļiņa no pūļa. Protams, ka ērtāk izmantot tieši metro, lai pārvarētu diezgan prāvos attālumus.
Minētā brauciena garšu izjutīsim vēl ļoti ilgi. Paldies BSA par patīkamajiem iespaidiem!